Wakacje tuż za rogiem, co jest jednoznaczne zarówno z odpoczynkiem, relaksem oraz zabawą, która ma miejsce w basenie kąpielowym znajdującym się w prywatnym ogrodzie. Jakie należy wykonać czynności, aby zmniejszyć częstotliwość obowiązku związanego z regularnym czyszczeniem wody, w której występują bakterie, grzyby, drobnoustroje oraz pozostałe mikroorganizmy?
Powszechnie znany fakt informuje, że wody występujące w niewielkich zbiornikach zostają zanieczyszczona szybciej niż ich większe odpowiedniki. Może to być związane z zanieczyszczeniami występującymi bezustannie, które muszą być usuwane w sposób mechaniczny, czy też na skutek zanieczyszczeń bakteriologicznych, do usunięcia których używa się chemii basenowej, a także najnowszej metody, czyli dezynfekcji wody przy pomocy lampy UV.
Dezynfekcja wody lampą UV jest nowoczesną technologią, znaną od 13 lat i cieszącą się popularnością na całym świecie. W Polsce również zaczyna cieszyć się coraz większym uznaniem, a to przez wzgląd na cenę oraz bezpieczeństwo związane z jej użytkowaniem.
Kiedy w basenie pojawi się zielona woda, nieprzyjemny zapach chloru unosi się w powietrza, a oprócz tego osoby korzystające z basenu narzekają na pieczenie oraz zaczerwienienie oczu, to najlepszy moment na nabycie urządzenia emitującego promieniowanie UV.
Oprócz korzyści związanych z ulepszeniem jakości wody, promieniowanie UV jest ściśle związane z pozbyciem możliwości na zachorowanie na dużą ilość chorób. Chodzi o choroby, które rozwijają się w przewodzie człowieka, po dostaniu się do niego razem z wodą basenową, chodzi na przykład o bakterię Coli oraz inne.
Lampa UV przeznaczona do uzdatniania wody basenowej jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Następną zaletą jest możliwość na rzadsze wymienianie wody w basenie. Użytkownicy lampy wskazują na oszczędności rzędu 20 do nawet 50% (gdzie liczba ta jest uwarunkowana częstotliwością używania basenu).