Zadaszenia basenowe - jakie wybrać zadaszenie na basen ogrodowy?

Relaks po ciężkim dniu, sposób na spędzenie czasu w weekend, miejsce do zabaw dla dzieci – te oraz wiele innych możliwości daje Ci przydomowy basen. Z pewnością szczególnie chętnie korzystasz z jego dobrodziejstw w upalne dni. Co jednak kiedy zamiast żaru z nieba leje się deszcz? Zła aura nie oznacza, że musisz rezygnować z kąpieli na świeżym powietrzu. Bynajmniej – wystarczy, że wyposażenie swojej prywatnej pływalni uzupełnisz o zadaszenie na basen. Takie rozwiązanie sprawi, że będzie mógł użytkować nieckę przez większość roku, a nie tylko w sezonie letnim! Zadaszenie basenowe może być zorganizowane na wiele różnych sposobów. Sprawdź, jakie będzie pasowało najbardziej do Twojego basenu przydomowego. W naszej ofercie znajdziesz zadaszenie basenu z poliwęglanu. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zadaszenia basenowe? Jakie rodzaje zadaszeń masz do wyboru? Przeczytaj poniższy tekst, a zakup zadaszenia basenowego nie sprawi Ci problemu.

ZADASZENIA Z JEDNA SZYNĄ

ZADASZENIA DUO

WIĘCEJ NA TEMAT ZADASZEŃ

Zadaszenie basenu – co to takiego?

Zadaszenie basenowe – nieobligatoryjna, ale bardzo przydatna konstrukcja, która zapewnia osłonę nie tylko przed deszczem, ale również wiatrem czy chłodem – opiera się na wytrzymałej i przemyślanej ramie, do której wykonania używa się takich materiałów, jak aluminium i poliwęglan. Zadaszenia z tego ostatniego tworzywa znajdziesz w ofercie Vivapool. To rozwiązanie szczególnie godne Twojej uwagi, ponieważ zadaszenia z poliwęglanu są wyjątkowo bezpieczne – jest to materiał odporny na niekorzystne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto dzięki transparentności możesz poczuć się pod takim zadaszeniem tak, jakbyś zażywał kąpieli w basenie przydomowym pod gołym niebem. Nie ogranicza on dostępu promieniowania słonecznego, a przy tym może skupiać promienie tak, by podgrzewać wodę w basenie. Istnieje wiele powodów, dla których zadaszenie basenowe z poliwęglanu będzie dobrym wyborem na Twój basen. Zobacz, dlaczego w swoim ogrodzie warto wyposażyć basen w zadaszenie?

zadaszenie basenu

Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenie do basenu?

Zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami, ochrona przed zwierzętami, większe bezpieczeństwo dla dzieci, a może przede wszystkim chęć wydłużenia sezonu korzystania z basenu w ogrodzie sprawiają, że wybór daszku na basen czy może pełnowymiarowego zadaszenia będzie nie tylko zalecany, co niezbędny dla Ciebie.

 • Możliwość korzystania z prywatnych kąpielii nawet podczas deszczu czy chłodu

Kąpiel w ogrodowym basenie, kiedy pada deszcz? Wodne zabawy w prywatnym basenie, gdy temperatura na zewnątrz jest niska? Dzięki zadaszeniu basenowemu to nie mrzonki. Jeśli nie chcesz uzależniać swoich planów na odpoczynek w basenie od pogody, przykrycie jego niecki jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zadaszenie basenu zdecydowanie pozwoli na wydłużenie sezonu, w którym będziesz mógł korzystać z przydomowego akwenu. Nie odwołuj swoich planów garden party czy pool party tylko dlatego, że w prognozie pogody zobaczysz negatywne wiadomości. Niech deszcz już nigdy nie pokrzyżuje Twoich planów i nie spowoduje, że Twoje dzieci będą zawiedzione tym, że nie mogą korzystać z basenu wtedy, kiedy tego najbardziej chcą.

 • Wydłużenie sezonu basenowego

Inwestycja w zadaszenie basenowe nie tylko pozwoli Ci korzystać z basenu wtedy, kiedy pogoda nie dopisuje latem, ale również podczas chłodniejszych pór roku. Marzy Ci się kąpiel na świeżym powietrzu jesienią albo wczesną wiosną? Takie atrakcje umożliwi Ci zadaszenie do basenu. Zadaszenie basenowe zabezpieczy przed chłodnymi podmuchami powietrza, jakich nie brakuje w Polsce jesienią czy wiosną. Obniżają one poczucie ciepła, dlatego zniechęcają do relaksu w ogrodzie. Każdy ma inne poczucie komfortu termicznego, ale wiatr przenikający do szpiku kości nie jest czynnikiem, który zachęca do kąpieli w basenie. Przedłużenie sezonu basenowego będzie jak najbardziej możliwe, jeśli zainwestujesz w zadaszenie.

 • Zwiększenie bezpieczeństwa

Dzięki zastosowaniu zadaszenia, korzystanie, jak też przebywanie blisko domowego basenu jest o wiele bezpieczniejsze – szczególnie dla dzieci. Ich bezpieczeństwo jest nadrzędnym czynnikiem dla każdego rodzica. Dzięki zadaszeniu basenu nie będą one miały dostępu do niecki i unikną przypadkowego poślizgnięcia, wpadnięcia do basenu, zachłyśnięcia się wodą, a nawet utonięcia. To samo dotyczy osób starszych czy zwierząt domowych. Zagrożenie wypadku znacznie spada, kiedy masz możliwość zamknięcia drzwi basenu na klucz, a kiedy pojawi się taka potrzeba, część modułów z poliwęglanu odsłonisz, dzięki czemu do wnętrza "pomieszczenia" basenowego wpadnie świeże powietrze. Brak dostępu zwierząt do niecki basenowej także jest czynnikiem, przemawiającym za inwestycją w zadaszenie akwenu.

 • Podniesienie higieny korzystania z basenu

Stosując zadaszenie do basenu, utrzymanie niecki w czystości staje się o wiele mniej problematycznej i łatwiejsze. To ochrona przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogą obniżyć przejrzystość wody. Kurz, liście czy inne zanieczyszczenia nie przedostają się do wody. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko swój czas – poświęcasz go o wiele mniej na sprzątanie basenu – ale również pieniądze, które do tej pory wydawałeś na środki do czyszczenia basenu, ponieważ zużywasz ich o wiele mniej. Filtry nie są tak szybko zabrudzone, a Ty możesz bezpiecznie i przyjemnie korzystać ze swojego przydomowego basenu lub SPA, jeśli takowe ustawisz na swojej działce.

 • Dodatkowa ochrona niecki przed uszkodzeniami

Zadaszenie basenowe, szczególnie te, przy których produkcji wykorzystany został poliwęglan, są najlepszym zabezpieczeniem zbiornika przed uszkodzeniem jego powłok oraz odbarwieniem koloru niecki. Do naszej oferty wprowadziliśmy zadaszenia z poliwęglanu różnego rodzaju i wielkości, dlatego każdy klient może wybrać z oferty takie produkty, które będą dla niego odpowiednie.

 • Dłuższa żywotność basenu

Zadaszenie, czyli dodatkowe zabezpieczenie basenu ogrodowego, przekłada się na wydłużenie jej żywotności. Warunki termiczne czy wilgotnościowe, nasłonecznienie czy mróz - to czynniki atmosferyczne stwarzające potencjalne niebezpieczeństwo tego, że basen mógłby ulec zniszczeniu. Zwłaszcza jeśli chodzi o baseny stelażowe, a nie niecki przeznaczone do wkopania w ziemię lub umieszczenia w specjalnie przygotowanej do tego celu konstrukcji.

 • Utrzymanie ciepłej wody w niecce

Wodę w basenie wychładza między innymi temperatura powietrza i wiatr. Dzięki zastosowaniu zadaszenia, kąpiel w ciepłej wodzie jest możliwa, nawet kiedy pogodzie daleko do tropikalnych upałów.

 • Wyższy komfort użytkowania basenu

Nie dość, że zadaszenie basenu nie zmniejsza komfortu jego użytkowania, to na dodatek znacznie go podnosi! Przemyślana, segmentowa konstrukcja umożliwia Ci, w zależności od Twoich potrzeb czy pogody, korzystanie z odkrytego czy osłoniętego basenu. Masz pytania dotyczące tego, jak działa zadaszenie z poliwęglanu? Nasza oferta nie jest dla Ciebie wystarczająca? Czekamy na kontakt z Twojej strony!

Zabudowa basenu – rodzaje

W Vivapool znajdziesz różnego typu zadaszenia basenowe. Dzięki wielu wariantom do wyboru z łatwością dopasujesz pokrycie do typu niecki, jaką posiadasz, swoich oczekiwań oraz potrzeb – Twoich i pozostałych użytkowników pływalni. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz wybrać zadaszenie z kategorii ogród w naszym sklepie. Możesz zdecydować się na:

 • Zadaszenia niskie

Doskonale wtapiają się w otoczenie. Ten typ pokrycia nie jest dominującym elementem ogrodu czy działki, ale jego delikatnym uzupełnieniem. Nasza oferta uwzględnia trzy warianty niskich zadaszeń basenowych: stylowy i elegancki Smart, ultraprosty model Casablanca oraz nowoczesną i minimalistyczną opcję Prestige.

 • Zadaszenia średnie - modele Classic, Casablanca i Medium

Kompromis pomiędzy niskim i wysokim zadaszeniem do basenu. Takie projekty są bardzo uniwersalne i mają szerokie zastosowanie. Istotne jest to, że dopasujesz je do niemal każdej działki, ale nie będą grały pierwszoplanowej roli w ogrodzie, a raczej stanowiły jego atrakcyjny i subtelny komponent. Ponadto, dzięki wyższej konstrukcji, zadaszenia tego typu pozwalają na swobodne przemieszczanie się po centralnym obszarze niecki – także wtedy, kiedy jest ona zakryta.

 • Zadaszenia wysokie

Najbardziej przestronny wariant pokrycia. Wysoka linia pozwoli Ci poruszać się po całej zadaszonej przestrzeni. Jest to szczególnie przydatne, kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają kąpielom w odkrytej niecce. W naszej ofercie znajdziesz trzy propozycje zadaszeń tej wysokości: Optima w kolorze srebrnym lub antracytowym, Casablanca XL z miejscem na odpoczynek po wodnej rekreacji i Opera o imponującej powierzchni użytkowej.

 • Zadaszenie basenu – kopuła

Zadaszenia basenowe różnią się między sobą nie tylko wysokością, ale również kształtem. Jednym z chętniej wybieranych przez naszych klientów rozwiązaniem jest kopuła. Wysokie, przestronne i maksymalnie komfortowe zadaszenie, jak w przypadku zadaszenia “Opera”.

 • Zadaszenie basenu przesuwne

Dzięki zamontowanemu systemowi jezdnemu, a także przez to, że jego prowadnice są znacznie przedłużone, segmenty konstrukcji zadaszeń basenowych możesz swobodnie przesuwać, a nawet, na przykład, kiedy jest upalnie, zupełnie zsunąć zadaszenie.

 • Zadaszenia z jedną szyną

Konstrukcja, która na tle innych wyróżnia się poprowadzeniem zadaszenia basenowego wyłącznie z jednej strony. Tylko tam instalowane są prowadnice. Proponujemy Ci dwa warianty takiego rozwiązania: modernistyczną linię Casablanca R1 oraz elegancki model Prestige R1.

 • Zadaszenia duo

Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden typ zadaszeń, wybierz któryś z oferowanych przez nas modeli duo, które łączą wysoką konstrukcję z klasyczną. Dzięki temu spełnią oczekiwania zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ponadto odznaczają się oryginalnym, nietuzinkowym i przykuwającym uwagę wyglądem.

Przejrzyj nasze kategorie zadaszeń w ofercie i skontaktuj się z nami, jeśli będziesz potrzebował pomocy przy ich wyborze lub wyszukiwanie okaże się w Twoim mniemaniu bezowocne.

Zadaszenia basenowe od Vivapool – najważniejsze zalety

Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenia basenowe w naszej ofercie? Zobacz, jak licznymi zaletami się one odznaczają:

 • Niezawodność

Dzięki zastosowaniu najlepszych dostępnych na rynku materiałów proponowane przez nas zadaszenia są produktami na lata, a model, na który się zdecydujesz, będziesz użytkował przez wiele sezonów. Również z uwagi na wysoką jakość prowadnic, które są w parze z nimi instalowane.

 • Różnorodność

Proponujemy Ci kilka wariantów zadaszeń do wyboru. Pomiędzy sobą różnią się one wysokością, kształtem czy kolorem wykończenia, czy obecnością dwóch prowadnic lub tylko jednej prowadnicy z wybranej strony.

 • Idealne dopasowanie

Jeśli w naszym katalogu nie znalazłeś zadaszenia, które w stu procentach spełnia Twoje oczekiwania, przygotujemy dla Ciebie projekt według Twoich wytycznych.

 • Wysoka renoma

O jakości naszych produktów najlepiej świadczy to, że cieszymy się zaufaniem wielu klientów – nie tylko z kraju, ale również z całej Europy.

basen z rzymskimi schodkami i kamieniem brzegowym oraz zadaszeniem elegant, vivapool zadaszenia basenowe

Różnorodne zadaszenia basenowe od Vivapool

Zadaszenie to nieobowiązkowy, ale niezwykle funkcjonalny element wyposażenia basenu ogrodowego. Dzięki niemu zapomnisz o sprawdzaniu prognozy pogody podczas planowania wypoczynku w przydomowej pływalni, zaoszczędzisz na środkach i akcesoriach do czyszczenia niecki, a woda w zbiorniku pozostanie ciepła na dłużej. W zależności od potrzeb Twoich i innych użytkowników basenu możesz zdecydować się na niskie, średnie lub wysokie zadaszenie, wybrać model z dwoma szynami lub tylko po jednej stronie. Niezdecydowanym polecamy wariant duo, który jest zestawieniem klasycznej i wysokiej konstrukcji zadaszenia. Możemy również zaprojektować zadaszenie na Twoje zamówienie – wtedy zyskujesz pewność, że będzie ono maksymalnie dopasowane do Twoich oczekiwań.

TOP

Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej strony internetowej bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij