akcesoria basenowe i technologia

Technologia

Akcesoria do czyszczenia basenów ogrodowych

Akcesoria do basenów – poznaj ofertę

Chcąc sprostać wymaganiom wszystkich naszych Klientów stworzyliśmy szeroką ofertę uwzględniającą duże i głębokie baseny ogrodowe, udowadniając tym samym, że tego typu rozwiązania nie są dedykowane wyłącznie najmłodszym. Wielkie baseny ogrodowe doskonale odnajdą się w przypadku posiadania dużego ogrodu, dzięki któremu nie będą już musieli Państwo korzystać z ofert basenów miejskich lub aquaparków, które szczególnie w sezonie letnim bywają zatłoczone, co może być męczące. Pływanie w zaciszu własnego ogrodu nie wymaga straty czasu na dojazdy, co czyni to rozwiązanie niezwykle wygodnym.

Akcesoria basenowe - system filtracji

Filtracja ma za zadanie chronić nasz basen przed zaległą wodą basenową oraz nie dopuszczać do powstania miejsc, w których osadza się brud, czy też osad. Należy pamiętać, że miejsca takie stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii i wirusów. Jeśli decydujemy się na zakup systemu filtracji, należy przyjrzeć się dwóm rozwiązaniom, do których należy: system skimerowy oraz system rynny przelewowe. Zarówno w jednym, jak i w drugim systemie najważniejszym elementem jest pompa, której zadaniem jest toczenie wody przez układ filtracyjny i rozprowadzenie jej po całym basenie przy pomocy dysz napływowych.
Należy pamiętać, że woda w basenie ogrodowym jest równie ważna, jak woda pitna. Dlatego też jest poddawana uzdatnianiu chemicznemu i mechanicznemu. Sama filtracja nie uchroni naszej wody w basenie przed zanieczyszczeniem, dlatego należy oprócz tego pamiętać również o zakupie m.in. odkurzacza, który pomoże nam zebrać mniejsze, jak i większe zanieczyszczenia z dna i ścian basenu.

Akcesoria do basenów ogrodowych - oświetlenie basenu

Czy Twój basen może być jeszcze ładniejszy? Oczywiście, że tak! Sposobem na to jest instalacja lamp halogenowych lub lamp typu LED. Takie lampy przeznaczone do basenów są w stu procentach szczelne i posiadają w zestawie transformator, który zapewnia bezpieczne napięcie 12V. Oświetlenie basenu to nie tylko sposób na nadanie mu wyjątkowego, indywidualnego charakteru, ale również stworzenie odpowiedniego, przytulnego nastroju, potęgującego doznania z korzystania z basenu wieczorami.
Co ważne, oświetlenie możemy dobrać do naszych indywidualnych preferencji decydując się na jeden z kilku dostępnych kolorów lamp LED.

Ogrzewanie wody – jakie są jego zalety?

Najpopularniejszym sposobem podgrzewania wody basenowej jest instalowanie powietrznej pompy ciepła. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i przede wszystkim praktyczne, gdyż daje użytkownikowi możliwość ciągłego podgrzewania wody - nawet w pochmurne dni czy w nocy. Dzięki temu, domownicy, jak i goście nie muszą ograniczać się jeśli chodzi o skorzystanie z basenu ogrodowego o wybranej porze dnia, czy nawet nocy.

Przykrycie solaryczne

Mówiąc o przykryciu solarycznym mamy na myśli folię solaryczną, która posiada ochronną zaletę, dzięki czemu do basenu nie dostają się zanieczyszczenia, takie jak liście z drzew, czy też brud. To jednak tylko jedna jej zaleta, a jest ich o wiele więcej. Na uwagę zasługuje również fakt, iż takie akcesoria basenowe pozwalają skutecznie zatrzymać ciepło w basenie, dzięki czemu woda nie wychładza się w nocy, a w ciągu dnia potrafi znacznie podwyższyć jej temperaturę. Wszystko to wpływa na zwiększenie komfortu korzystania z basenu, praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Przeciwprąd – jak to działa?

Właściciele prywatnych basenów ogrodowych, które położone są pod gołym niebem, jak również krytych powinni pomyśleć zakupie akcesoriów do basenów, takich jak przeciwprąd. Przeciwprąd to maszyna pływacka wywołująca silny ruch wody, wytwarzany przez pompę o dużej mocy. Strumień ten kierowany jest przez dyszę do basenu, co powoduje, że płyniemy w miejscy „ pod prąd”. Samo urządzenie (maszyna pływacka) umieszcza się za ścianą basenu. Siła strumienia wody zależna jest od mocy użytej pompy. Co istotne, aby swobodnie pływać we własnym basenie nie musi być długi. Instalacja przeciwprądu umożliwia pływanie w miejscu – bez przerwy. Korzyścią jest fakt, że mniejszy basen jest tańszy zarówno w budowie jak i późniejszej eksploatacji.

lampa uv+chemia novopool chemia basenowa, dezynfekcja wody basenowej, novopool.pl, baseny ogrodowe,

Pełna dezynfekcja wody – lampy UV

Promieniowanie ultrafioletowe, które używane jest w lampach UV do dezynfekcji wody basenowej to całkowicie nowatorski i automatyczny system uzdatniania wody w basenie. Jest to nowoczesna technologia, która pozwala na podwójną dezynfekcję wody poprzez eliminację chloramin i usunięcie wirusów, bakterii oraz innych drobnoustrojów obecnych w niecce basenowej.

Automaty dozujące chemię.
Dozowanie automatyczne chemii basenowej możliwe jest dzięki zestawowi : pompa dozująca oraz urządzenie pomiarowo-dozujące. które dokonuje pomiaru stężenia wartości chemii basenowej. Jeżeli którakolwiek z wartości jest za niska, bądź za wysoka, urządzenie wyczuwa niezadowalające wartości i włącza pompę, która dozuje odpowiednie ilości środków dezynfekujących. Automatyczne stacje pomiarowo-dozujące bezpośrednio analizują jakość wody i umożliwiają sterowanie pracą pompy dawkującej chemię.

Odkurzacze basenowe

Odkurzacze basenowe są to urządzenia, które służą do oczyszczania basenu bez obowiązku opróżniania zbiornika wody. Poprzez sprawną i efektowną pracę znacznie ułatwiają pielęgnację niecki basenowej, dzięki czemu oszczędzają czas i pieniądze posiadacza basenu przydomowego.

W zależności od powierzchni basenu oraz stopnia jego zabrudzenia, możemy wybierać spośród różnych rodzajów odkurzaczy. Na rynku dostać więc można odkurzacze ręczne, półautomatyczne oraz modele automatyczne z wieloma różnymi końcówkami, jak i akcesoriami przystosowanymi do usuwania zabrudzeń z wybranych powierzchni. Odkurzacze do basenu półautomatyczne polecane są szczególnie w przypadku czyszczenia ścian oraz dna w niewielkich, przydomowych akwenach. Natomiast odkurzacz basenowy automatyczny jest znacznie bardziej wydajny oraz dokładny. Został on wyposażony w nowoczesne filtry, które są w pełni przygotowane nawet do najbardziej obciążających eksploatacji.

Skrzynie filtracyjne

Gotowe zestawy filtracyjne zamontowane w skrzyni gotowe do instalacji. Skrzynie filtracyjne to nowość w technice basenowej. Jest to doskonałe rozwiązanie przeznaczone do przydomowych basenów ogrodowych. Skrzynia służy do montażu pompy z filtrem oraz zaworem wielo-drogowym, następnie tak przygotowana skrzynia umieszczana jest w ziemi, na miejscu budowy, niedaleko zbiornika wodnego. Skrzyni należy zapewnić podłączenie zasilania oraz rur, które odprowadzają wodę z basenu. Tak podłączona instalacja sprawia, że basen gotowy jest do użytku. Skrzynie filtracyjne wyposażone są dodatkowo w specjalną pokrywę, tak aby instalacja i urządzenia zamontowane wewnątrz nie zostały zalane wodą deszczową.

Uczyń swój basen jeszcze bardziej atrakcyjnym – kaskady i masaże

Basen w ogrodzie to jedna z najlepszych atrakcji, jakie możemy zafundować sobie i swojej rodzinie. Każdego lata staje się on domowym centrum rozrywki, jednak aby nieco urozmaicić czas w nim spędzany warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, takie jak kaskady basenowe i masaże. Kaskady służą do relaksującego masażu. Nie tylko pozwalają na jeszcze większy relaks i komfort przebywania w basenie, ale znacznie go uatrakcyjniają. Kaskada jest rodzajem biczów wodnych, które przyjemnie relaksują i wpływają na samopoczucie pobudzając krążenie.

Przydatne zadaszenie basenowe

Zakup przykrycia basenowego nie jest konieczny, ale zdecydowanie jest to inwestycja, która przyniesie nam same korzyści. Ogromnym plusem tego wyposażenia jest fakt, iż chroni ono nasz basen przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami z powietrza np. liśćmi, czy owadami. Nakrycie basenowe jest też świetnym zabezpieczeniem przed dzieci, chroni je przed wpadnięciem do basenu.
Na rynku akcesoriów basenowych możemy spotkać różnego typu zadaszenia o różnych rozmiarach, kształtach i cenach. Zadaszenia mają m. in. za zadanie absorbować promienie słoneczne i pasywnie ogrzewać wodę, a dzięki zatrzymywaniu ciepła nie będzie ulegała wychłodzeniu nawet w nocy.

Przykrycia bezpieczne

Mając na względzie naszą wygodę kąpieli inwestujemy w systemy grzewcze, chemię basenową oraz akcesoria do pielęgnacji, jednak nie możemy zapomnieć również o przykryciu basenu. Przykrycia bezpieczne oraz zimowe są dobrym sposobem odizolowania naszego basenu od warunków atmosferycznych. Nie są tak dobre jak zadaszenia ale ich cena jest o wiele niższa.
Przykrycie bezpieczne jest najprostszym i najszybszym zabezpieczeniem basenu. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, nie ogranicza go ani rozmiar, ani kształt niecki.

 

Woda basenowa znajduje się w obiegu zamkniętym. Film przedstawia basen wraz z osprzętem w technologii skimmerowej, oparta jest ona na pobieraniu wody z powierzchni przez skimmer, to pompa filtracyjna zasysa przez niego wodę a następnie tłoczy ją do filtra, tam zostaje mechanicznie oczyszczona na złożu piaskowym. Następnie woda przefiltrowana jest tłoczona przez rury z twardego PCV do następnych elementów osprzętu w instalacji np. pompa ciepła bądź wymiennik ciepła, czy też aparatura sterylizująca (sterylizator UV). Na samym końcu woda ciepła i zdezynfekowana trafia spowrotem do basenu za pomocą dysz napływowych.

Warsta żelkotu

Baseny kąpielowe wykonane z nienasyconych żywic poliestrowych pokryte są odporną powłoką żelkotu.

Warstwa przeciwosmozowa

Powłoka przeciwosmozowa tworzy dodatkowe zabezpieczenie przeciw przenikaniu wilgoci. Stosowanie żywicy barierowej podwyższa odporność basenu na wpływ wody i środków chemicznych.

Warstwa uszczelniająca

Baseny kąpielowe wykonane z nienasyconych żywic poliestrowych pokryte są odporną powłoką żelkotu.

Warstwa konstrukcyjna

Żywice konstrukcyjne tworzą warstwę nośną basenu, która z matami i tkaninami szklanymi ma wpływ na wytrzymałość oraz sztywność produktu.

Warstwa wzmocnienia

Każdy basen posiada zbrojenia odpowiednie dla każdego modelu, dzięki czemu cała konstrukcja jest sztywna i stabilna.

Zabezpieczenie Top Coat

Zabezpieczenie hydroizolacyjne.

Izolacja PUR

Warstwa pianki poliuretanowej tworzy warstwę termoizolacyjną zabezpieczając wodę w basenie przed utratą temperatury.

Napisz do nas już teraz i sprawdź jaką specjalną ofertę przygotował dla Ciebie nasz konsultant.

TOP
Facebook
YouTube

Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej strony internetowej bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij