Istnieje możliwość na wskazanie paru typów filtrów basenowych, chociaż my weźmiemy pod uwagę tylko ten cieszący się największą popularnością, czyli filtr piaskowy. Filtr piaskowy to ciekawe rozwiązanie, z tego względu, że zostaje wypełniony przy pomocy piasku kwarcowego, szkła lub hydroantracytu.
W trakcie nabywania filtra piaskowego niezbędne jest skupienie uwagi na paru elementach. W dalszej części artykułu będzie miało miejsce opisanie w jaki sposób działa filtr piaskowy, a także o czym nie można zapominać w trakcie nabycia tego rodzaju filtracji.
Czyszczenie basenu jest jednoznaczne ze znacznym wysiłkiem, aby woda w nim występująca była zgodna z najwyższymi standardami, jednakże satysfakcja nie zawsze jest łatwa do osiągnięcia.
Istnieją powody, dlatego woda w basenie nie jest idealnie czysta, z czym jest to związane?
Osoby korzystające z basenu wnoszą do niego duże ilości zanieczyszczeń, jak chociażby włosy, naskórek, resztki kremu oraz olejku do opalania, a oprócz tego przyroda także dodaje swoje przysłowiowe trzy grosze, za sprawą pyłków, liści, czy też owadów. Omawiane nieczystości mogą zostać usunięte z basenu przy zastosowaniu kilku metod.
Największą popularnością, a to za sprawą ogromnej skuteczności cieszy się zastosowanie wspomnianego powyżej filtra piaskowego, który sprawia, że nie trzeba już dłużej korzystać z siatki, która wyłapuje brudy z wody. Filtr piaskowy ofiaruje czysty basen, a właściciele mogą, dzięki niemu odpocząć oraz zrelaksować się.
W jaki sposób wsypać piasek do filtra?
Złoże pisakowe musi dostać się do filtra, gdzie w pierwszej kolejności dostaje się do niego najgrubsza granulacja, aby na górze pojawiała się ta najdrobniejsza. Zasypanie piasku jest łatwiejsze, dzięki zastosowaniu odpowiedniej zaślepki, którą można nabyć u producentów filtra. Piasek w momencie płukania zostaje ułożony w sposób równomierny w oparciu o frakcje. Kiedy filtry zostają zużyte, niezbędne jest ich wymienienie, co odbywa się co 2, 3 lata.