• WYPOSAŻENIE
Akcesoria

Przeciwprąd

Maszyna pływacka jest urządzeniem, który tłoczy silny strumień wody przez pompę pod powierzchnią wody. Urządzenie to generuje bardzo silny strumień wody co umożliwia pływanie w miejscu. Jest znakomitym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport. Przeciwprąd szczególnie świetnie sprawdza się w przypadku małych basenów, w których nie możemy pozwolić sobie na pływanie na długich dystansach. Możliwość pływania w miejscu to nie jedyna zaleta maszyny pływackiej. Możemy ją wykorzystać także jako hydro-masażer.

Podsumowując. Wyposażenie naszego basenu w przeciwprąd pozwoli nam nie tylko zadać o świetną kondycję, ale także odprężyć się i zrelaksować w naszym basenie.

 

Korzyści wynikające z zastosowania przeciwprądu w basenie:

 1. Aby swobodnie pływać we własnym basenie nie musi być on koniecznie długi. Instalacja przeciwprądu umożliwia pływanie w miejscu – bez przerwy. Korzyścią jest fakt, że mniejszy basen jest tańszy zarówno w budowie jak i późniejszej eksploatacji. Mniejsza pojemność oznacza przede wszystkim:

  • mniejsze koszty energii potrzebnej na filtrację basenu,
  • mniejsze zużycie chemii basenowej,
  • znacznie mniejsze koszty ogrzewania wody,
  • mniejsze pomieszczenie basenowe oznacza mniejsze koszty budowy całego domu,
  • w przypadku niewielkiego basenu ogrodowego nie jest wymagane pozwolenie na budowę.

2. Nie do przecenienia są zalety zdrowotne i relaksacyjne zamontowanego przeciwprądu:

  • oddziaływanie lecznicze (stymulacja układu krążenia i znaczące przyspieszenie regeneracji całęgo organizmu),
  • silny strumień wody działa bardzo korzystnie na stawy barkowe, łokciowe, kolanowe – co często stosowane jest jako zaleceni
    a rehailitacyjne.

3. Przeciwprąd jest użyteczny do celów sportowych. Można popływać sobie treningowo dowolnym stylen (żabką, motylem, grzbiet). Jeśli jest ochota na wyczynowe (silne pływanie) można próbować jak najdłużej i jak najbliżej dyszy utrzymać się w jednym miejscu.

Podsumowując można uznać, że zamontowanie w swoim basenie przeciwprądu jest ze wszech stron korzystne. Jest to urządzenie dla wszystkich bez względu na wiek. Jeszcze jedno! Ruch w basenie z przeciwprądem spowoduje, że będziesz miał piękną sylwetkę.

TOP