• WYPOSAŻENIE

Pompy i filtry do basenów

Pompy i filtry do basenów ogrodowych

Aby przebywanie w basenie ogrodowym stało się jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem warto zaopatrzyć się w pompę do basenu z filtrem. Produkty te cieszą się coraz większą popularnością wśród wielu naszych Klientów. Dlaczego? Ponieważ jest to prosty i jednocześnie niedrogi sposób na to, by przebywanie w basenie stało się jeszcze przyjemniejsze. Jeżeli również i Państwo poszukują tego typu akcesoriów serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pompy do basenów z filtrem piaskowym, spośród której każda osoba z pewnością znajdzie produkt spełniający wszystkie jej potrzeby.

Pompy do basenów z filtrem piaskowym – co warto o nich wiedzieć?

Pamiętajmy, że tylko odpowiednia filtracja, do której wykorzystamy pompy i filtry basenowe zapewnia unikanie niebezpiecznych stref w basenie, jakimi są: zaległa woda basenowa oraz miejsca gdzie zazwyczaj osadza się brud czy osad, który stanowi idealną pożywkę dla bakterii i wirusów. Warto również wiedzieć, że występują dwa rodzaje systemów filtracji przy użyciu pompy z filtrem piaskowym, które gwarantują posiadanie czystej i zdezynfekowanej wody basenowej: system skimerowy oraz system rynny przelewowej. W każdym z tych systemów za ruch wody odpowiada pompa, która toczy wodę przez układ filtracyjny i rozprowadza ją po całym basenie poprzez dysze napływowe. Każdy z tych systemów, jeżeli jest odpowiednio zaprojektowany i wykonany, daje gwarancję właściwej cyrkulacji wody.

Pompy i filtry do basenów – dlaczego warto je mieć?

Niezależnie od tego, jak dużo wysiłku włożymy, nigdy nie uda nam się całkowicie oczyścić wody znajdującej się w basenie. Włosy, pyłki, czy też niewielkie owady to tylko część z rzeczy, które negatywnie wpływają na komfort kąpieli. Aby skutecznie się ich pozbyć warto zainstalować pompy, które należy dobrać zarówno pod kątem rodzaju zbiornika, jak i naszych własnych preferencji. Do najpopularniejszych metod oczyszczania basenów zalicza się czyszczenie piaskiem. Wypełnienie tego typu filtrów stanowi zazwyczaj piasek kwarcowy lub też szkło w odpowiednich frakcjach.

Pompy z filtrem do basenów – na czym polega filtrowanie?

Praca pompy do basenu polega przede wszystkim na pobieraniu wody z basenu oraz wprowadzaniu jej bezpośrednio do filtra. To właśnie tam wszystkie zanieczyszczenia zostają zatrzymane na drobinkach piasku, po czym oczyszczona woda zostaje wtłaczana z powrotem do zbiornika. Warto również wspomnieć, że zanieczyszczenia znajdujące się wewnątrz pomp należy regularnie usuwać poprzez płukanie. Należy jednak pamiętać o wymianie piaskowego wkładu co mniej więcej 2 lata, który w przypadku zużycia może stać się siedliskiem grzybów.

TOP